Jaké typy trajektů existují a jaké vybavení nabízejí?

Vybavení trajektů záleží na typu a stáří lodě, ale také na provozovateli plavidla. Existují dva základní druhy plavidel:

  1. Nájezdní loď (Ro-Pax ship)
    Tato plavidla jsou speciálně navržena pro přepravu vozidel a cestujících. Vybavení na palubě je zpravidla velmi dobré. Obecně řečeno, čím je loď novější, tím má lepší zázemí. Moderní trajekty se chlubí například vybavením jako - vyhrazené prostory pro řidiče nákladních aut, restaurace, bary, haly vybavené TV, kina a obchody.
  2. Nákladní loď (Freight ship, 12 pc ship)
    Tyto trajekty jsou určeny primárně pro přepravu nákladů a můžou tedy pojmout max. 12 cestujících. Na těchto lodích je vybavení omezené, ale řidiči mají větší soukromí ve společné odpočívárně a základních kajutách. Nezavrhujte tuto službu, jelikož mnoho operátorů v poslední době investovalo do zvýšení kvality služeb na svých nákladních lodích. Tyto trajekty jsou obyčejně trošku levnější a nabízí výbornou alternativu klasickým nájezdním trajektům.

Pro podrobnější informace o vybavení trajektů se můžete podívat na "Dostane řidič kajutu a jídlo?", na detaily trasy při rezervaci nebo na stránku s výhodami účtu pro nákladní přepravu.

Vyhledat a rezervovat

St, 6 Pro 2023
Čt, 7 Pro 2023
Potřebujete pomoc?