Jak se dostanu trajektem do...?

Z Česka do Norska

Nejběžnější způsobem dopravy do Norska je cestovat přes Německo a Dánsko, a to až do Hirtshals v severním Dánsku, odkud trajekty jezdí do norského Kristiansand. Kristiansand se nachází cca. 320 km od Oslo a 460 kilometrů od Bergenu. Plavby se konají dvakrát denně.

Z Francie do Velké Británie

Calais - Dover je nejpoužívanější trasou pro přepravu z Francie do Anglie pro dodávky a nákladní auta. Je to nejkratší vzdálenost pro trajekty mezi pevninou a britskými ostrovy. Na trase jezdí bezpočet trajektů denně a cesta zabere asi 90 minut. Všechny rezervace jsou otevřené, takže můžete cestovat na prvním dostupném trajektu po příjezdu do přístavu.

Z Německa do Švédska

Pro cestu do Skandinávie existuje velká spousta možností, pomocí hned několika trajektových operátorů. Zřejmě nejlevnější možností pro cestu do Švédska je trasa z Puttgardenu do Helsingborgu nebo z Rostocku do Helsingborgu. Obě varianty jsou tranzity obsahující dvě rúzné plavby. Puttgarden - Rodby a Helsingor - Helsingborg, obě plavby zaberou asi 30 minut a trajekty jezdí zhruba každou půl hodinu. Doba řízení mezi Rodby a Helsingorem zabere okolo 2 hodin. Při cestě z Puttgardenu je jediným rozdílem delší plavba do Gedseru, která trvá asi 2 hodiny.

Z Nizozemí do Británie

Je mnoho přímých spojení z Nizozemí do UK, no nejpopulárnější je cesta přes Francii z Dunkerque do Doveru. Trajekt jezdí každé 2 hodiny a trvá jenom 1 hodinu a 45 minut a protože jsou lístky otevřený je tato trasa fantastická flexibilní možnost.

Z Velké Británie do Irska

Nejkratší a nejoblíbenější trajektové trasy do Irska vedou z Walesu. Nejběžnější trasa je z Holyhead do Dublinu. Na této trase operují dva operátoři - Irish Ferries a Stena Line. Obě společnosti provozují 4 plavby denně do Irska, cesta zabere asi tři a půl hodiny.

Vyhledat a rezervovat

So, 2 Pro 2023
Ne, 3 Pro 2023
Potřebujete pomoc?