Z Německa do Švédska

Pro cestu do Skandinávie existuje velká spousta možností, pomocí hned několika trajektových operátorů. Zřejmě nejlevnější možností pro cestu do Švédska je trasa z Puttgardenu do Helsingborgu nebo z Rostocku do Helsingborgu. Obě varianty jsou tranzity obsahující dvě rúzné plavby. Puttgarden - Rodby a Helsingor - Helsingborg, obě plavby zaberou asi 30 minut a trajekty jezdí zhruba každou půl hodinu. Doba řízení mezi Rodby a Helsingorem zabere okolo 2 hodin. Při cestě z Puttgardenu je jediným rozdílem delší plavba do Gedseru, která trvá asi 2 hodiny. Na těchto trasách operují Scandlines a vybavení na palubě je na vynikající úrovni.

Samozřejmě je možné jet také přímo, velmi oblíbenou trasou je například Rostock - Trelleborg nebo Travemunde - Malmo. Se Stena Line a TT Line můžete cestovat také na trasách jako Kiel - Gothenburg, Sassnitz - Trelleborg nebo Travemunde - Malmo.

Další možností je pro cestu využít most Oresund. Můžete chytit trajekt z Puttgardenu do Rodby a poté již pokračovat po E47 a E20 až do Švédska. Z dánské Kodaně do švédského Malmo totiž můžete přejet po mostě Oresund a tím odpadá potřeba pro další trajekt. Vezměte prosím na vědomí, že za průjezd po mostě musíte zaplatit mýtné.

Vyhledat a rezervovat

So, 2 Pro 2023
Ne, 3 Pro 2023
Potřebujete pomoc?