Co má Manston Airfield co dočinění s Operací Stack?

Manston Airfield bylo v červenci 2015 zvoleno jako místo pro koordinaci dopravy a odstavení nákladních vozidel, když je kapacita Operace Stack na dálnici M20 plně vyčerpána. Proč? Operace Stack je v podstatě tak trošku kontroverzní forma řízení dopravy. Proč? Protože je to dost radikální opatření. Neexistuje náhodou nějaké lepší řešení? Právěže ne.

Policie města Kent a Krajská rada se potýkala s problémem přetížené dopravy směřující do přístavu v Doveru. Hlavní problém zní: "Co dělat s nákladními auty?". Abychom byli fér vůči policii a krajské radě, nikdo nemohl očekávat problémy, které způsobili francouzští stávkaři (viz MyFerryLink), nehledě na zástupy imigrantů atakující přístav v Calais a způsobující tak nemalý chaos.

Letiště Manston se nachází několik kilometrů severně od přístavu Dover. Silnice číslo A299 zajišťuje přístup od dálnice M2 a silnice A256 se používá pro přístup do Doveru. Když je spuštěn Opstack, doprava je postupně uvolňována do přístavu v Doveru, ale v nejhorším mohou být nákladní auta zastavena úplně. V takovém případě jsou nákladní vozidla odkloněna na letiště Manston a odtud jsou opět uvolňována do Doveru. Letiště má tedy odlehčit provozu na dálnici M20.

Bude to fungovat? To zatí mnikdo neví. Britské Ministerstvo dopravy vydalo oficiálního průvodce pro řízení dopravy na M20 při spuštění akce Opstack.

Vyhledat a rezervovat

Čt, 7 Pro 2023
Pá, 8 Pro 2023
Potřebujete pomoc?