Co je operace Brock, operace Brock Zero, TAP nebo operace Stack?

AKTUALIZACE - Operace Stack byla nahrazena operací Dover TAP. operace Brock a operace Brock Zero jsou nadále platné.


Operace Stack, známá také jako „Op Stack“, byla způsobem řízení dopravy během přerušení provozu Eurotunelu nebo trajektů v Kentu. Nákladní automobily čekající na využití těchto služeb se řadí do fronty na dálnici M20 a veškerá ostatní doprava je odkloněna na jiné trasy.

Principy fungování

Operace Stack je využívána mezi odbočkou č. 8 (sjezd Maidstone services) a odbočkou č. 9 (sjezd Ashford) na M20. V případě potřeby většího prostoru se uzavřený úsek prodlouží až k odbočce č. 11. (Westenhanger). Nákladní doprava je rozdělena do dvou front na obou stranách vozovky směrem k pobřeží, jedné pro dopravu v tunelu a druhé pro přístavní dopravu. Prostřední jízdní pruhy jsou volné pro vozidla záchranné služby. Nákladní automobily jsou uvolňovány na základě požadavku přístavu v Doveru a tunelu pod Lamanšským průlivem. Vzhledem k jejich postupnému přesouvání v koloně tak můžete čas od času vidět volné úseky dálnice. Pokud kapacita odbočky č. 8 až 11 dosáhne maxima, Highways England využije letiště Manston k parkování nákladní dopravy z přístavu Dover.

Co dělat, když probíhá operace Stack

Po zahájení operace Stack se vydejte k policejnímu kontrolnímu stanovišti na odbočce č. 8 (M20). Ujistěte se, že s sebou máte dostatek jídla a vody. Policisté vás nasměrují do správné fronty, měli byste vypnout motor a počkat, až budete posunuti vpřed. Jak již bylo uvedeno, pokud bude odbočka č. 8 až 11 plná, nákladní doprava z přístavu Dover bude směřovat na letiště Manston a nákladní doprava směřující do tunelu zůstane na M20. Pokud je letiště Manston v provozu, uvidíte na dálnici značky směřující na letiště, pokud je budete ignorovat a pojedete přímo do přístavu Dover, budete okamžitě odkloněni.

Jak se dostat do cíle

  • Příjezd ze západu – využijte dálnici M20 na odbočku č. 7 (Maidstone), odkud budete odkloněni přes dálnici A249, M2 a A299 a dostanete se do Manstonu.
  • Příjezd ze severu (Dartford Crossing) – využijte dálnice A2, M2 a A299, abyste se dostali do Manstonu
  • Trasa z Manstonu – využijte dálnice A256 a A2 a dostanete se do přístavu v Doveru

Uzavírky dálnice M20

Při spuštění operace Stack se vytvoří významná fronta nákladní dopravy, kterou je třeba rozdělit do dvou front. Pro bezpečné zvládnutí této situace mohou partneři na určitou dobu uzavřít výjezdové silnice vedoucí do přístavu a tunelu.

Pokud jste zákazníkem služby Eurotunnel Freight Vans on Passenger (VP), je důležité si uvědomit, že byste měli dodržovat alternativní značené trasy pro turistickou a jinou než nákladní dopravu, protože využíváte osobní dopravu.

Pro další informace prosím kontaktujte náš tým zákaznické podpory.

Vyhledat a rezervovat

Po, 26 Úno 2024
Út, 27 Úno 2024
Potřebujete pomoc?