Co je "Operace Stack" a jak mě ovlivní?

'Operace Stack' byla implementována v lednu 2015 po požáru v Eurotunnelu a potom opět v červnu 2015 při událostech v Calais. 'Operace Stack' je v podstatě organizace dopravy, aby se předešlo krutým frotám kamionů na britské dálnici M20. Operation Stack and how to avoid

Za jakých okolností je to spuštěno? 'Operace Stack' vznikla již v roce 1987. Nařízení jako takové bylo projednáváno v 80. letech a za vlády Thatchera vzešlo v platnust. Jelikož se opatření osvědčilo, funguje až do dnes. Operace je spuštěna při extrémní vytíženosti a zácpě v přístavu v Doveru. Dopravu řídí městská policie města Kent.

Jak mě to může ovlivnit? Pokud pojedete na jih po dálnici M20 do Doveru, doprava je i za normálních okolností dost nahuštěná, ale pokud je spuštěna 'Stack', může se čekání prodloužit až na 10 hodin. To je samozřejmě ten nejhorší scénář, ale pokud je Operation Stack spuštěna, nejlepší radou, kterou můžete dostat je mít opravdu velkou časovou rezervu.

Operace Stack je obyčejně spuštěna asi 3-4x za rok. Letošní rok byl rušným kvůli stávkám v Calais.

Policie v Kentu řídí situaci pomocí takovýchto formulářů pro řidiče při výjezdu z operace, které musí být předloženy při odbavení v přístavu.

Zjistěte více o Operation Stack na FerryNews.co.uk

Nezapomeňte, že existují alternativy a že můžete jet z přísavů jako Immingham, Hull, Teesport, Newcastle, Harwich a Rosyth.

Aktualizace: Manston Airfield bylo zvoleno jako místo pro koordinaci nákladní dopravy, když kapacita operace na M20 je plně vytížena.

Vyhledat a rezervovat

Pá, 1 Pro 2023
So, 2 Pro 2023
Potřebujete pomoc?