Z Česka do Norska

Norway flag

Nejběžnější způsobem dopravy do Norska je cestovat přes Německo a Dánsko, a to až do Hirtshals v severním Dánsku, odkud trajekty jezdí do norského Kristiansand. Kristiansand se nachází cca. 320 km od Oslo a 460 kilometrů od Bergenu. Plavby se konají dvakrát denně.

Z Polska není žádný přímý trajekt do Norska, avšak můžete cestovat trajektem do Švédska a pak se dostat do Norska po souši.

Jedna z tras trajektů může být Swinoujscie-Trelleborg provozovaná operátorem TT line a Unity Line. Unity Line nabízí tři přepravy do dne na této trase a na trase Swinoujscie-Ystad do čtyř přeprav. Alternativně je možné spojení z Gdyně do Karlskrona, které provozuje Stena Line, se dvěma přejezdy denně. Při výběru těchto trajektových tras do Švédska je ještě asi 600 kilometrů do Norska, ale stále je mnoho kurýrních společností, které se rozhodli pro tuto možnost - a to z důvodu vysoké frekvence spojů.

Existuje několik dalších možností přepravy trajektem z Dánska do Norska a to z Hirtshals do Larvik, nebo Frederikshavn - Oslo. Přejezd z Hirtshals trvá 4 hodiny a koná se dvakrát denně. Na druhé straně, cesta z Frederikshavn provozována operátorem Stena Line nabízí jednu přepravu denně. Pokud cestujete do Osla, doporučujeme tuto cestu - Larvik leží jen 130 km od hlavního města Norska.

Existují také přepravy z Německa - na trase Kiel - Oslo na palubě Stena Line. Přechod trvá cca 20 hodin, ale je to dobrá volba, kvůli blízkosti města Kiel. Je to populární volba mezi řidiči kamionů a nákladních vozidel, protože tam je hodně času na odpočinek na palubě.

Vyhledat a rezervovat

Po, 26 Úno 2024
Út, 27 Úno 2024
Potřebujete pomoc?