Přeskočit na hlavní obsah

Gdaňsk

Město Gdaňsk je polské město na pobřeží baltu, je to hlavní polský přístav a centrum čtvrté největší metropolitní oblasti v zemi.

Gdaňsk je historické hlavní město Pomořanska a město bylo blízko původní pozdně středověké hranici mezi západními slovanskými a germánskými zeměmi. Má bohatou politickou historii díky obdobím polské a německé nadvlády, stejně tak jako rozsáhlé samosprávy.

Zeměpisně je Gdaňsk situován na ústí řeky Motlawa, která je propojena s řekou Leniwka - větví v deltě nedaleké řeky Vistula, jejíž zdroj dodává vodu asi 60% Polska a spojuje Gdaňsk s hlavním městem Varšavou. Toto dává městu výhodu být centrem polské námořní dopravy. Město je také důležitým průmyslovým centrem, stejně jako historicky významným přímořským přístavem a loděnicí.

Gdaňsk je největším přístavem v Baltském moři a je rozdělen na dvě části - vnitřní a vnější (Inner, exterior). Vnitřní přístav je speciálně zařízen pro nákladní přepravu a infrastrukturou, která umožňuje manipulaci obilí, hnojiva, dřeva, rudy, oceli, a kontejnerů, včetně nájezdních trajektů.

Vnější nebo také severní port může pracovat s většími plavidly až do hmotnosti 300,000 tun. Tento přístav také řeší přepravu uhlí, topných olejů, pohonných hmot, LPG a deepwater kontejnery.

Z Gdaňsku jezdí trajekty do Nynashamn ve Švédsku s operátorem Polferries.

Trasy trajektů do Gdansk

6 přeprav týdně
plavba trvá 18 hodin
Detaily

Trasy trajektů z Gdansk

6 přeprav týdně
plavba trvá 18 hodin
Detaily

Podrobnosti o Gdaňsk

Geolocation

Polferries - Majora Henryka Sucharskiego 70, 80-601 Gdańsk.

Sociální zařízení

Prodejní automaty

Obchody

Sprcha

Nonstop parkoviště

Restaurace

Čekárna

Přístavní daně se platí na místě

Alternativní přístavy