Přeskočit na hlavní obsah

Gdaňsk

Město Gdaňsk je polské město na pobřeží baltu, je to hlavní polský přístav a centrum čtvrté největší metropolitní oblasti v zemi.

Gdaňsk je historické hlavní město Pomořanska a město bylo blízko původní pozdně středověké hranici mezi západními slovanskými a germánskými zeměmi. Má bohatou politickou historii díky obdobím polské a německé nadvlády, stejně tak jako rozsáhlé samosprávy.

Zeměpisně je Gdaňsk situován na ústí řeky Motlawa, která je propojena s řekou Leniwka - větví v deltě nedaleké řeky Vistula, jejíž zdroj dodává vodu asi 60% Polska a spojuje Gdaňsk s hlavním městem Varšavou. Toto dává městu výhodu být centrem polské námořní dopravy. Město je také důležitým průmyslovým centrem, stejně jako historicky významným přímořským přístavem a loděnicí.

Gdaňsk je největším přístavem v Baltském moři a je rozdělen na dvě části - vnitřní a vnější (Inner, exterior). Vnitřní přístav je speciálně zařízen pro nákladní přepravu a infrastrukturou, která umožňuje manipulaci obilí, hnojiva, dřeva, rudy, oceli, a kontejnerů, včetně nájezdních trajektů.

Vnější nebo také severní port může pracovat s většími plavidly až do hmotnosti 300,000 tun. Tento přístav také řeší přepravu uhlí, topných olejů, pohonných hmot, LPG a deepwater kontejnery.

Z Gdaňsku jezdí trajekty do Nynashamn ve Švédsku s operátorem Polferries.

Vyhledat a rezervovat

So, 24 Čer 2017
Ne, 25 Čer 2017
Potřebujete pomoc?

Trasy trajektů do Gdansk

1 plavba za den
Plavba trvá 19 hodin

Trasy trajektů z Gdansk

1 plavba za den
Plavba trvá 19 hodin

Podrobnosti o Gdaňsk

Geolocation

Polferries Gdansk: ul. Mjr. Sucharskiego 70, 80-602 Gdańsk

Sociální zařízení

Prodejní automaty

Obchody

Shower

Nonstop parkoviště

Restaurant

Čekárna

Alternativní přístavy

Jak provést rezervaci ?

Freightlink is a UK based agent offering low cost freight ferry tickets across the UK and Europe. Working with some of Europe's leading ferry operators including, Stena Line, Eurotunnel and DFDS Seaways. Freightlink can book a ferry ticket for your van to anywhere in Europe. Use our "Search and Book" form to compare ferry prices on any of our routes.

Vyzkoušejte naši interaktivní mapu

mapa Evropy

Vědomostní centrum

Knowledge Centre