tools

Převážíte nářadí a stroje ze Spojeného království do Irska?

Převážíte-li nářadí a stroje ze Spojeného království do Irska, je třeba vyřídit celní formality. Při příjezdu do Irska MUSÍTE zboží předložit celnímu úřadu.

Pro všechno nářadí a stroje, které jsou rezervovány jako náklad na přímých trajektových linkách ze Spojeného království do Irska, je vyžadováno tzv. předběžné oznámení o nalodění („Pre-Boarding Notification“ - PBN).

ID pro PBN lze vygenerovat pomocí Generátoru přístavních pasů Freightlink a musí obsahovat referenci na ústní prohlášení, importní deklaraci či referenční číslo pro AT Karnet.

PŘI CESTĚ TRAJEKTEM

Během plavby trajektem a před příjezdem do Irska (30 minut před zakotvením) si musíte ověřit, zda můžete po příjezdu opustit přístav, nebo musíte zavolat na celnici.

Pokud chcete získat svůj kanál či cestu, měli byste zadat své ID PBN do služby Revenue’s Customs RoRo Service.

UPOZORNĚNÍ

V případě, že budete muset zvolit kanál „Nahlášení na celnici“, postupujte podle uvedených pokynů a nahlaste se na celnici.

V případě, že při příjezdu do irského přístavu nemáte k dispozici žádný celní kanál, zvolte variantu „Nahlášení na celnici“.

Vezměte prosím na vědomí, že v případě neoznámení celnímu úřadu a opuštění přístavu bez celního odbavení může být každé vozidlo/přívěs pokutováno.

Nezaplacení celní pokuty by mohlo vést k soudnímu řízení.

19 Říjen 2022

Vyhledat a rezervovat

Pá, 1 Pro 2023
So, 2 Pro 2023
Potřebujete pomoc?