Oresund bridge

Most Øresund - nejdelší kombinovaná silniční a železniční stavba v Evropě.

Øresundský most, známý také jako Øresundská spojka, je nejdelší most v Evropě, který spojuje dánskou Kodaň a švédské Malmö. Táhne se přes Øresundský průliv, což je úzká vodní plocha oddělující Dánsko a Švédsko a spojující Severní moře s Baltským mořem.

Tento osmikilometrový silniční a železniční most vede přes švédské pobřeží, uměle vytvořený ostrov Peberholm a čtyřkilometrový tunel spojující dánský ostrov Amager.

Jak je stará Øresundská spojka?

Myšlenka propojení Dánska a Švédska se poprvé objevila na počátku 20. století, ale až v 90. letech 20. století se začaly realizovat plány na výstavbu Øresundského mostu. Stavba byla zahájena v roce 1995 a slavnostní otevření mostu proběhlo 1. července 2000 dánskou královnou Markétou II. a švédským králem Karlem XVI. Gustavem.

Ekologická volba

Tato kombinace je alternativou k letecké a námořní dopravě a pomáhá snižovat emise uhlíku. Most také snížil dopravní zácpy, zejména v Kodani, kde pomohl zmírnit některé dopravní problémy města.

Kombinovaná jízdenka (Combi): most+trajekt

Kombinovaná jízdenka je ideální, pokud chcete překonat most Øresund a jet trajektem Scandlines na trase Rødby-Puttgarden nebo Gedser-Rostock.

Rødby a Puttgarden

Využijte kratší trajektovou trasu z Německa se společností Scandlines z Rødby do Puttgardenu. Je to asi 20 kilometrů a trvá to asi 45 minut.

Gedser a Rostock

Využijte delší trajektovou trasu z Německa se společností Scandlines z Gedseru do Rostocku. Je to asi 52 km a trvá to asi 2 hodiny.

Pokud cestujete z Německa, měli byste si koupit kombinovanou jízdenku na most a trajekt z Puttgardenu do Malmö nebo Rostocku - Malmö.

Kombinovaná jízdenka Puttgarden – Malmö

Kombinovaná jízdenka Rostock - Malmo

Pokud cestujete z Polska, měli byste si koupit kombinovanou jízdenku most+trajekt ze Świnoujście do Kodaně.

Kombinovaná jízdenka Świnoujście - Kodaň


Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně rezervace trajektových jízdenek a mýtných mostů na těchto trasách, obraťte se na náš zákaznický servis.

16 Srpen 2023

Vyhledat a rezervovat

St, 6 Pro 2023
Čt, 7 Pro 2023
Potřebujete pomoc?