Stena NEWMAX

STENA LINE A NOVÉ LODĚ S HYBRIDNÍM POHONEM NA METHANOL

Největší trajektová společnost v Irském moři, Stena Line, navýší kapacitu o dva nové „ro-ro“ trajekty, které pohání methanol.

Lodě budou postaveny společností Stena RoRo v čínském Weihai a budou spuštěny koncem roku 2025.

Společnost uvedla, že na trase mezi Belfastem a Heyshamem budou nasazena dvě plavidla "NewMax" a kapacita této trasy se zvýší přibližně o 80 %. Dva nové nákladní trajekty budou mít délku 147 m a nákladní kapacitu 2 800 m. Budou schopny pojmout 26člennou posádku a 12 cestujících.

Stena Line dohlíží na to, aby při konstrukci lodí byly zohledněny moderní technologie: patří sem příprava na elektrifikaci, opatření pro provoz na baterie a možnost připojení k pobřežním energetickým zařízením, pokud jsou k dispozici.

Plavidla mají být také vybavena neobvyklým uspořádáním strojního vybavení, včetně tří příďových pohonů. Bude tak zajištěna dobrá manévrovatelnost - zejména v Heyshamu, kde mohou být problémy s počasím a přílivem a odlivem. Plavidla budou rovněž vybavena speciální konfigurací motoru a lodního šroubu, která usnadní kotvení v obtížných povětrnostních podmínkách.

Generální ředitel společnosti Stena Line Niclas Mårtensson uvedl: „ato investice je důkazem naší snahy o udržitelnost a naší strategie přechodu na nová, udržitelná paliva. Plavidla NewMax také uspokojí rostoucí poptávku zákazníků tím, že zvýší významnou kapacitu a umožní tak logistickým operátorům rozšířit své aktivity v regionu.”


S vývojem logistického odvětví vás budeme informovat o nejnovějších zprávách z oboru.

Přihlaste se do našeho mailing listu a neuniknou vám žádné novinky.

16 Červen 2023

Vyhledat a rezervovat

St, 17 Apr 2024
Čt, 18 Apr 2024
Potřebujete pomoc?