Vegetables

Nejlepší trasy pro převoz importovaných populárních potravin z EU do Velké Británie

Jen v roce 2020 bylo 28 % potravin ve Velké Británii dovezeno z EU.

Jaké jsou nejlepší cesty pro přepravu potravin z EU do Velké Británie?

Pojďme to zjistit!

Zelenina

Věděli jste, že až 90 % britského hlávkového salátu se dováží ze zemí EU? A to je jen špička ledovce!

Jedním z hlavních dodavatelů zeleniny dovážené do Spojeného království je Německo.

Stačí vám k tomu více než 19hodinová plavba nákladním trajektem společnosti DFDS mezi německým Cuxhavenem a anglickým přístavem Immingham.

Není divu, že je tato trasa oblíbená u podniků, které chtějí dovážet salát do Spojeného království, protože ceny začínají na 653 librách (Immingham-Cuxhaven).

Káva

Přestože je Spojené království celosvětově známé jako národ milovníků čaje, dováží ročně tisíce tun kávy. A můžeme si tak dát například latté!

Zatímco přibližně polovina z nich pochází z Jižní Ameriky, překvapivé množství musí cestovat pouze z EU - a značná část z nich bude pocházet přímo z Belgie.

Jednou z nejlepších tras pro společnosti, které chtějí přepravovat kávová zrna z Belgie do Spojeného království, je Zeebrugge ⇄ Tilbury s P&O Ferries. Cena za pouhých 8 a více hodin plavby začíná na zhruba 460 librách, takže se jistě divíte, že jste ji neobjevili již dříve.

Mléčné výrobky

Obrovské množství mléčných výrobků, které se každoročně dováží do Spojeného království, pochází z Francie a velká část z nich dorazí do Spojeného království přes trajektovou trasu Calais ⇄ Dover.

Tato legendární mléčná trasa trvá jen 2 a více hodin. A při ceně pouhých 146 liber byste byli blázni, kdybyste si ji nechali ujít!

S nejnovější verzí našeho komplexního řešení pro rezervaci nákladních trajektů a tunelů, aplikací Freightlink, si můžete snadno rezervovat příští nákladní trajektovou jízdenku pouhými několika klepnutími.

24 Květen 2022

Vyhledat a rezervovat

Pá, 1 Pro 2023
So, 2 Pro 2023
Potřebujete pomoc?