Irish Ferries Logo

Irish Ferries oznamuje dodání trajektu W. B. Yeats

V lednu jsme informovali o konstrukci W. B. Yeats v loděnici Flensburger Schiffbau-Gesellschaft. Společnost Irish Ferries oznámila, že loď je nyní dodána a bude připravena k provozu v novém roce. Společnost oznámila náklady na pořízení lodě ve výšce 144 milionů eur (129 milionů liber).

W. B. Yeats byl speciálně navržen tak, aby byl v souladu s budoucími předpisy o životním prostředí, zajistil optimální spotřebu paliva a minimalizoval související náklady. S kapacitou pro 1800 cestujících, 440 prostorných kajut, včetně luxusních apartmánů a palubního prostoru, které mohou ubytovat 2 800 metrů nákladu (165 nákladních vozidel) a další specializované vozové podlaží s kapacitou 300 osobních automobilů, jistě splní sezónní poptávku.

Pružnost konstrukce navíc umožňuje, aby trajekt obsluhoval všechny existující trasy společnosti Irish Ferries mezi Irskem, Francií a Velkou Británií a bude rovněž dodržovat specifikaci Ice Class, která umožní využití trajektu v různorodém prostředí.

Generální ředitel společnosti Irish Ferries, Eamonn Rothwell:

"Jedná se o první ze dvou nových objednávek, které zadala ICG s celkovými smluvními investicemi ve výši 315 milionů EUR. Očekává se, že druhé plavidlo bude dodáno v roce 2020. Tato investice zvýší cestovní ruch a kapacitu nákladní dopravy na bezproblémové spojení z Irska do Spojeného království a na kontinent, které jsou zásadní součástí irského cestovního ruchu a logistického řetězce. Společnost ICG se těší očekávaným významným provozním a finančním přínosům po zahájení plánovaných služeb W. B. Yeats v roce 2019."

Uvedení do provozu W. B. Yeats je nyní naplánováno společností Irish Ferries a očekává se, že proběhne začátkem dubnu 2019 na trase Dublin <> Holyhead předtím, než se v březnu 2019 změní na trasu Dublin <> Francie.

07 Leden 2019

Vyhledat a rezervovat

Po, 26 Úno 2024
Út, 27 Úno 2024
Potřebujete pomoc?