Eurotunnel Freight logo

Eurotunnel Freight aktualizace – důležitá informace: úprava ceny elektřiny (EVA)

Jak víte, naše kyvadlová nákladní doprava je poháněna elektřinou, což je nejekologičtější možná varianta přepravy vašich nákladních vozidel a zboží přes kanál La Manche. Doposud nás to chránilo před výkyvy cen ropy.

Situace se v poslední době změnila v souvislosti s restartem ekonomik, a ještě více v souvislosti se současnou nestabilitou ve východní Evropě. Cena benzínu nikdy nebyla tak vysoká a ceny všech energií nyní prudce rostou, včetně elektřiny.

Náklady na naši elektřinu se výrazně zvýšily: zatímco v roce 2020 byla průměrná spotová sazba elektřiny 32 EUR/MW, v roce 2021 se vyšplhala na 109 EUR/MW, což představuje obrovský nárůst našich provozních nákladů.

Víme, jak na vás dopadá zvýšení cen pohonných hmot ve vašem vlastním provozu. Dopad pociťují i trajekty využívající fosilní paliva, které před několika lety zavedly mechanismus zvaný BAF, aby napravily nárůst svých nákladů na energii. Zatímco u našich služeb se nám dosud dařilo takovému opatření vyhýbat, v současném kontextu již není možné, abychom plně pokryli dodatečné náklady na elektřinu pro přepravu.

Od 1. dubna 2022 bude na vaši fakturu přidávána úprava hodnoty elektřiny (EVA), která bude oddělena od ceny za přejezd, abyste ji mohli snadněji přenášet na své zákazníky, stejně jako to děláte u vlastních palivových položek. Její hodnota bude stejná pro všechna vozidla na všech účtech a bude činit 10 €/ 9 £ za přejezd pro všechna vozidla od 7,5 m výše a 5 €/ 5 £ pro vozidla nižší velikosti. Informujte prosím své týmy a účetní služby o této změně v budoucích fakturách, jak je uvedeno na stránce https://www.eurotunnelfreight.com/fee.

Tato EVA sazba bude platit až do odvolání. Na této úrovni by měla zůstat i v příštích několika měsících, pokud se nezhorší kontext. Pokud bychom v budoucnu museli její hodnotu změnit, budeme se vám snažit poskytnout měsíční výpovědní lhůtu. Budeme také

hledat jakoukoli příležitost ke snížení nebo zastavení sazby EVA, pokud se situace v oblasti cen energií zlepší.

Jsme si vědomi, že se nejedná o příjemnou změnu, a udělali jsme vše pro to, abychom se této úpravě vyhnuli. Nyní jsme nuceni přistoupit k tomuto opatření, abychom vám mohli i nadále poskytovat kvalitní služby, které při využívání služeb Eurotunnel Le Shuttle Freight očekáváte. EVA je naším ekvivalentem BAF poplatku u trajektů, i když na podstatně nižší úrovni.

Děkujeme vám za pochopení a za důvěru, kterou nadále projevujete našim službám.

Eurotunnel Freight

14 Březen 2022

Vyhledat a rezervovat

Čt, 7 Pro 2023
Pá, 8 Pro 2023
Potřebujete pomoc?