UK Government logo

Dopravci směřující do Francie se musí před cestou do přístavů otestovat

Důrazně žádáme řidiče těžkých nákladních vozidel, kteří cestují do Francie nebo přes Francii, aby před cestou do přístavů měli negativní test COVID. Ti, kteří používají přístavy v Kentu, jsou nyní také ze zákona povinni mít kentské přístupové povolení Kent Access Permit.

  • Těžká nákladní vozidla opouštějící Anglii do Francie mohou překročit kanál La Manche pouze s prokázaným povoleným negativním testem na COVID, který byl proveden v průběhu 72 hodin před jejich odjezdem. To je nařízeno britskou a francouzskou vládou.
  • Řidiči těžkých nákladních vozidel přijíždějící do Kentu s průkazem negativního testu Covid a kentským přístupovým povolením budou nyní rychle odbaveni s rychlejším přístupem k přístavu nebo terminálu Eurotunnel.

Můžete být otestováni dříve, než přijedete do přístavu:

  • Testování je nyní dostupné na některých pracovištích EU Transition Information & Advice v rámci dálniční sítě a další pracoviště budou uvedena do provozu v příštích dnech. Vyhledejte nejbližší pracoviště: gov.uk/guidance/haulier-advice-site-locations

Nezapomeňte obstarat si kentské přístupové povolení – Kent Access Permit:

Dopravci využívající krátké přímé cesty (přístav Dover nebo Eurotunnel) musí také použít službu kontroly, zda je nákladní automobil připraven překročit hranici:

  • Požádat o kentské přístupové povolení – Kent Access Permit
  • zkontrolujte, zda máte doklady, které potřebujete k překročení hranice mezi Velkou Británií a EU přes přístav Dover nebo Eurotunnel

Ujistěte se, že zadáváte registrační číslo na štítku na přední straně prostoru pro řidiče, nikoli přívěsu. Pokud přepravce při cestě Kentem nevyužije tuto službu nebo předloží falešné prohlášení, hrozí mu pokuta ve výši 300 GBP.

Protokol COVID

Při cestování se podrobně seznamte se správnými pravidly protokolu Covid a dodržujte je. Úplné pokyny jsou k dispozici zde: gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-hgv-operators-and-drivers-crossing-an-international-border

Získejte podporu a další informace

Použijte naši funkci živého chatu (https://transport-goods-to-and-from-eu.dft.gov.uk/) nebo navštivte některou z našich informačních a poradenských stránek gov.uk/guidance/haulier-advice-site-locations provést dnes bezplatnou poradenskou kontrolu připravenosti k přechodu hranic.

11 Leden 2021

Vyhledat a rezervovat

St, 17 Apr 2024
Čt, 18 Apr 2024
Potřebujete pomoc?