HGV transporting cars

Co je dobrého na práci řidiče nákladního auta?

Skutečnost, že velká spousta lidí si řízení jako náplň práce užívá, zajišťuje pravidelný příliv potenciálních pracovníků do logistického sektoru.

Ale ani tak není možné udržet krok s rostoucí poptávkou po nových řidičích a dalších pracovnících pomáhajících v zákulisí, aby udrželi nákladní vozidla v pohybu.

Existuje několik důvodů, proč práce řidiče může být uspokojivá:

  1. Můžete se pyšnit tím, že hrajete důležitou roli v obrovském koloběhu průmyslu a obchodu. Pokaždé, když vy, vaše rodina nebo přátelé navštíví obchod, budete vědět, že zboží na poličkách je vaší zásluhou. A samozřejmě dalších lidí, kteří vykonávají podobnou práci.
  2. Podíváte se na místa, na která byste se pravděpodobně jinak nevydali. Kdo má v sobě touhu po poznávání nových míst a zajímá se o geografii vlastní země nebo kontinentu, bude pro něj ježdění skvělým způsobem, jak se podívat po světě.
  3. Užijete si element svobody a nezávislosti, budete jednat z vlastní iniciativy. I když vaše denní rutina může být přesně naplánována v závislosti na počtu a lokacích pro doručení Vašich zásilek, bude od vás očekávána schopnost učinit rychlá rozhodnutí, která zásadně ovlivní, jestli doručíte všechny zásilky včas nebo budete muset pracovat přesčas.
  4. Každý den v práci bude pravděpodobně jiný než ten předchozí. Tohle samozřejmě nemusí platit, pokud jezdíte pro stálého zákazníka, ale většina řidičů jezdí do různých destinací. Jako řidič nákladního auta můžete očekávat pestrý denní program se zastávkami na různých místech. Při každé návštěvě navíc čelíte různým situacím, takže vaše iniciativa pro řešení problémů bude vysoce ohodnocena.
  5. Nebudete vázán každodenní rutinou od devíti do pěti. Jestliže vám nevadí flixibilní pracovní doba a nechcete být zapojeni v "krysím závodu", práce řidiče pro vás může být nejlepší variantou. Také si vyzkoušíte řízení v době, kdy je to méně stresuplné, protože cesty budou méně vytížené a bude méně věcí, které by vás mohli rušit při výkonu práce.

Je ovšem nutno říci, že řízení rozhodně není pro každého. I přesto, že vybavení vozidel a odpočívadel pro odpočinek řidičů prošlo výrazným zlepšením, stále tu existují běžné elementy stresu. Může to být způsobené těsnými termíny doručování, nepředvídatelné události způsobující zpoždění, která jsou náročná dohnat a jako důsledek nutnost pracovat déle než bylo očekáváno.

Také je potřeba vzít v úvahu, že všichni řidiči nákladních aut jsou neustále monitorováni pomocí tachografu, který vede záznamy o pracovní době a je tak nutné dodržovat nařízení o povinných přestávkách.

Nicméně, tato nařízení jsou tu právě proto, aby chránili člověka za volantem a také jeho živobytí.

11 Prosinec 2015

Vyhledat a rezervovat

St, 17 Apr 2024
Čt, 18 Apr 2024
Potřebujete pomoc?