freight ferry public lounge with restaurant and bar

Trajekty pro nákladní a osobní přepravu

Mám cestovat na nákladním nebo osobním trajektu?

V podstatě existují dva základní typy trajektů - nájezdní trajekty pro osobní i nákladní auta (Ro-Pax) a nákladní určené pouze pro přepravu nákladů (návěsů a vozidel bez doprovodu). Volba vhodného trajektu bude záležet především na vašich preferencích.

yellow van on road moving freight for ferry

Klasické nájezdní trajekty (tzv. Ro-Pax) budou nejvhodnějším řešením pro většinu dodávek a menších nákladních vozidel, případně vozidel s více než jedním řidičem. Služby na palubě jsou obvykle na vysoké úrovni, včetně obchodů, barů a restaurací. Mnoho trajektů pro osobní přepravu nabízí vyhrazené prostory pro řidiče nákladních aut, kde si mohou odpočinout odděleně od ostatních cestujících. Trajektoví operátoři ale při delších trasách nabídnou řidičům nákladních aut také kajutu a občerstvení. Stačí se podívat na detaily trasy při rezervaci na našich webových stránkách nebo kontaktovat náš zákaznický servis.

Nicméně, trajekty primárně určené pro nákladní přepravu často nabízí nejlepší variantu pro kamiony.

Jelikož jsou nákladní trajekty určené primárně pro přepravu nákladů, služby na palubě jsou základní "bez kudrlinek". Trasy nákladních trajektů se často různí od těch pro osobní přepravu. Obvykle jezdí mezi přístavy, které se nachází poblíž důležitých průmyslových uzlů, aby ušetřili času za volantem a ujeté kilometry. Vaše nejlepší řešení často může být trasa, o které jste nikdy předtím neslyšeli.

Nákladní trajekty standardně přepravují maximálně 12 řidičů/cestujících na palubě a nabízí tak odpočinek a občerstevení v podstatně klidnějším prostředí s pouze několika dalšími řidiči. Na žádném turistickém trajektu nezažijete pohodovější plavbu.

Z důvodu nízkého maximálního počtu cestujících jsou nákladní trajekty využívány především pro přepravu návěsů/vozidel bez doprovodu. Služba je jednoduše zaměřena na efektivní a bezpečnou přepravu vozidel bez řidiče. Návěsy mohou být do přístavu doručeny kdykoliv před plavbou a poté vyzvednuty v rozumné době od připlutí v cílovém přístavu (běžně nejpozději do 3 dnů).

Požadavky každého dopravce se liší a v podstatě záleží pouze na vašich potřebách a preferencích, který trajekt je pro vás ten vhodný. Nákladní trajekty jsou obvykle levnější, ale jejcih využití je specifické. Nejčastěji využívanými trajekty jsou tedy ty pro obojí - nákladní i osobní přepravu. Neváhejte nás kontaktovat pro vyhledání té nejlepší varianty pro vás.

15 Říjen 2015

Vyhledat a rezervovat

Čt, 7 Pro 2023
Pá, 8 Pro 2023
Potřebujete pomoc?