TT Line green ferry

Nové zelené lodě u TT-Line

Zelená barva je nejvíce spojována s penězi a životním prostředím. S novými zelenými loděmi TT- Line a našimi nejlepšími cenami v oboru můžete ušetřit obojí.

Fáze plánování, která začala v roce 2016, vyvrcholila vývojem „nejzelenějších“ trajektů v historii společnosti TT- Line i v historii Baltského moře.

Jedna z nejnovějších zelených lodí operátora, loď Nils Holgersson, měří 230 m a je pojmenována po titulní postavě z klasického švédského dětského příběhu „Nils Holgersson a jeho úžasná cesta po Švédsku“.

Loď s kapacitou více než 200 kloubových nákladních vozidel, kontejnerů a přívěsů a maximální kapacitou 800 cestujících využívá zkapalněný zemní plyn (LNG), nejčistší dostupné lodní palivo.

Co je LNG?

Zde jsou základní informace:

  1. Neobsahuje síru.

Velké množství oxidu siřičitého může potenciálně vést k různým zdravotním problémům u lidí i volně žijících zvířat. V případě lodního plynového oleje (MGO) může docházet k produkci velkého množství oxidu siřičitého. Přechodem na LNG je společnost TT- Line schopna snížit emise oxidu siřičitého o 98 %.

  1. Pomáhá snížit emise oxidů dusíku o 82 %.

Rostoucí množství znečištění NO2 může přispívat k celé řadě environmentálních problémů, včetně kyselých dešťů. Použití MGO vyžaduje složité čištění výfukových plynů. Díky LNG však mohou nové lodě TT-Line tento proces obejít a snížit produkci oxidů dusíku.

  1. Výsledkem je méně oxidu uhličitého v naší atmosféře.

V neposlední řadě může použití LNG v nových lodích TT- Line snížit celkovou produkci oxidu uhličitého až o 66 % na jednotku nákladu. To má obrovský dopad na naše životní prostředí, protože snižuje znečištění ovzduší.

Jaké funkce mají nové zelené lodě společnosti TT- Line?

Nová skupina udržitelných lodí společnosti TT-Lines není jen šetrná k životnímu prostředí. Například trajekt typu „RoPax“ Nils Holgersson má mnoho lákavých vlastností, jako například:

  • Otevřená paluba
  • Salonek pro domácí zvířata
  • Salonek pro řidiče nákladních automobilů
  • Balkon pro řidiče kamionů
  • Sauna
  • Restaurace
  • Kiosek a bar

A další lákadla.

U Freightlink můžete všechny tyto výhody využívat při přepravě svého zboží a ušetřit své firmě peníze díky našim nejlepším sazbám v oboru.

Další informace naleznete na stránce našeho operátora TT- Line.

Na kterých trasách budou jezdit nové zelené lodě TT-Line?

Nils Holgersson se bude plavit mezi Litvou a Švédskem (Klaipeda ⇄ Trelleborg), Polskem a Švédskem (Swinoujscie ⇄ Trelleborg) a Německem a Švédskem (Travemunde ⇄ Trelleborg a Rostock ⇄ Trelleborg). Nákladní jízdenky přitom zahrnují také lůžko ve společné kajutě a doplňkové stravování.

03 Říjen 2022

Vyhledat a rezervovat

Po, 26 Úno 2024
Út, 27 Úno 2024
Potřebujete pomoc?