P&O Ferries MV Pioneer ferry

Na trase Dover-Calais jezdí první obousměrný hybridní trajekt

P&O PIONEER je trajekt typu „Ro-Pax“ provozovaný společností P&O Ferries, který nedávno zahájil provoz na trase Calais - Dover. V době dodání byl největším oboustranným trajektem na světě. P&O PIONEER je prvním obousměrným trajektem, který byl nasazen na linkách v Lamanšském průlivu, a také prvním hybridním diesel-elektrickým trajektem. Vzhledem k tomu, že se jedná o obousměrný trajekt, má P&O PIONEER charakteristický symetrický vzhled

Oboustrannost je ekologická

Díky oboustranné konstrukci se loď nemusí v přístavu otáčet o 180 stupňů, jako tomu bylo u všech předchozích trajektů Dover-Calais.

Ušetří se tak čas i palivo.

Podle společnosti P&O Ferries bude P&O PIONEER spotřebovávat až o 40 % méně paliva než předchozí trajekty v Doverském průlivu. Protože v Doveru ani v Calais není k dispozici žádné pobřežní napájení, baterie P&O PIONEER se během plavby nabíjejí pomocí palubních dieselových motorů.

V továrním stavu je provoz na baterie možný pouze při manévrování v přístavu.

Stojí za zmínku, že lodě byly navrženy s ohledem na možnost jejich modernizace na plně elektrický pohon pro situaci, kdy budou k dispozici nabíjecí zařízení.

Sesterské lodě - postupné nahrazování trajektů novými

P&O PIONEER je první ze dvou identických sesterských lodí třídy „Fusion“ objednaných na trasu Dover - Calais. Druhá loď, P&O LIBERTÉ, by se měla připojit k P&O PIONEER na konci roku 2023. V době zadání objednávky na lodě P&O PIONEER a P&O LIBERTÉ se společnost P&O Ferries s loděnicí dohodla také na dvou opcích, které však (zatím?) neuplatnila.

P&O PIONEER a P&O LIBERTÉ nahradí lodě PRIDE OF CANTERBURY a PRIDE OF KENT, které budou prodány společně s lodí PRIDE OF BURGUNDY.

Nové lodě budou obsluhovat trasu Dover-Calais spolu s loděmi SPIRIT OF BRITAIN a SPIRIT OF FRANCE, čímž společnost P&O Ferries získá nejnovější flotilu v Doverském průlivu.

Specifikace

P&O PIONEER je určena pro 1 500 cestujících a má více než 10 000 metrů čtverečních prostoru pro cestující.

Kapacita vozidel je až 2 800 palubních metrů pro užitková vozidla plus 200 osobních automobilů nebo malých dodávek.

Celkem 3 600 m, včetně obou nákladních palub a paluby pro automobily s nízkou výškou.

Jedním z nápadných prvků jsou velké prosklené plochy na obou stranách lodi. Rozprostírají se přes celé dvě paluby a zaplňují prostory pro cestující přirozeným světlem.

Očekává se, že nový trajekt zahájí provoz v Calais před letní sezonou

Dover-Calais s Freightlink

Máme fantastické sazby na více než 1 000 trajektových trasách ve Velké Británii a Evropě a víme o výhodné přepravě opravdu hodně. To samé platí pro nákladní trajekty, které směřují do přístavů Dover-Calais.

Náš tým zákaznického servisu je vám k dispozici 7 dní v týdnu a pomůže vám s procesem rezervace či případnými změnami v rezervaci.

Prohlédněte si dostupné plavby na trase Dover-Calais zde.

20 Červen 2023

Vyhledat a rezervovat

Čt, 18 Apr 2024
Pá, 19 Apr 2024
Potřebujete pomoc?