Irish Government logo

Ministerstvo dopravy ROI – Negativní test dopravců na COVID-19 před cestou do Francie

Na základě rozhodnutí francouzské vlády se na všechny řidiče užitkových vozidel, cestujících z Irska do Francie, vztahuje povinnost předložit potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, a to od čtvrtka 28. ledna. Při vstupu na trajekty i při vstupu do Francie bude vyžadováno potvrzení o negativním testu. Francouzské úřady náš upozornily, že toto pravidlo bude platné pro řidiče, cestující na jakémkoliv trajektu, který vypluje z Irska do Francie ve středu po 23:00 (irský čas).

Ministerstvo dopravy ve spolupráci se společnostmi Transport Infrastructure Ireland a Wexford County Council intenzivně pracuje na dokončení státem podporovaných zařízení pro přepravce. Tyto testy budou bezplatné a k dispozici na vyhrazených testovacích místech poblíž přístavů v Dublinu a Rosslare. Testy budou poskytnuty pouze dopravcům, kteří cestují do Francie či jiných zemí, ve kterých je pro vstup vyžadovaný negativní test na COVID-19. Řidiči mají také možnost nechat se otestovat v mnoha soukromých zařízeních po celé zemi, pokud tyto testy splňují francouzské požadavky, tyto náklady však stát nepokrývá – viz. https://covid-19.sante.gouv.fr/tests

Ministerstvo dopravy úzce spolupracuje s dopravním a přepravním sektorem v souvislosti se zavedením těchto nových požadavků na testování řidičů užitkových vozidel. Ministerstvo bude vydávat pokyny přímo provozovatelům trajektů a všem mezinárodním provozovatelům nákladní dopravy s licencí.

Transport.gov.ie

28 Leden 2021

Vyhledat a rezervovat

St, 17 Apr 2024
Čt, 18 Apr 2024
Potřebujete pomoc?