Horse being groomed

Formuláře a rady pro přepravu koní

Jak probíhá rezervace a přeprava zvířat?

Jestli se chystáte přepravovat koně na nákladním trajektu, podívejte se na našeho stručného průvodce - lodní přeprava dobytku a jiných zvířat je komplexní problematikou v dnešní legislativě. V našich často kladených otázkách najdete další info ohledně přepravy zvířat. Podívejte se tu - Jak zarezervuji přepravu zvířat?

Tento článek se zabývá problematikou přepravy koní z Velké Británie do Evropské unie.

První věcí, kterou je třeba zvážit v přepravě koní je jejich registrační status. O co se jedná? Existují pouze dva typy registrace:

1) REGISTROVANÍ KONĚ jsou evidováni v plemenné knize u uznávané chovné organizace. Registrovaní koně zahrnují také závodní koně, kteří jsou registrováni u uznávané organizace soutěžních koní, například u British Equestrian Federation (Britská federace závodních koní). Všechny tyto druhy registrací jsou považovány za legitimní a legální podle pravidel Fédération Equestre Internationale (FEI).
2) NEREGISTROVANÍ jsou všechny ostatní koně, kteří nespadají do jedné z uvedených kategorií uvedených výše. Tyto druhy koní jsou běžně označovány jako "pro chov a výrobu".

První věcí, kterou je třeba udělat je vyplnění formuláře EXA31, který je známý jako International Trade Animal Health Certificate (TRACES). Odkazy pro stažení formulářů (v angličtině) jsou níže:

Stáhnout EXA31 | Stáhnout EXA31 Guidance Notes |

Tento formulář musí být vyplněn a zaslán na následující adresu:

Centre for International Trade - Carlisle
Hadrian House
Wavell Drive
Rosehill Industrial Estate
Carlisle
CA1 2TB

Email: EquineExportsCarlisle@apha.gsi.gov.uk

Telefon: 01228 403 600
Fax: 01228 591 900

POZOR (!) - 1) Vezměte prosím na vědomí, že můžete potřebovat další dokumenty, v závislosti na tom, odkud kam cestujete, co přesně převážíte a podobně. Například, pro přepravu zárodečné plasmy (koňské semeno nebo vajíčka) budete muset mít další dokumentaci. V případě potřeby se prosím obraťte na Defra.gov.uk.

2) Podle zákona musíte mít také Exportní Deklaraci. Pokud přepravovaní koně přesahují 147cm, vyplňte prosím formulář EXH6, v opačném případě vyplňte EXH7.

3) Při přepravě poníků také musíte mít exportní deklaraci, k tomuto potřebujete formulář EXH12 pro licenci poníků.

4) Čistokrevní koně certifikovaní závodním klubem přepravované za účelem závodů, tréninku nebo množení mají výjimku a nepotřebují tuto licenci.

Jestliže je váš kůň nebo poník neregistrovaný, budete potřebovat ROUTE PLAN. Nicméně, záleží také na tom, jestli se jedná o domácí zvíře a jestli koně cestují v menším poměru na osobu (jeden kůň na jednu osobu). Například, dva koně vyžadují doprovod dvou osob, aby nemuseli mít route plan. Je možné kontaktovat britské Ministerstvo životního prostředí ohledně přepravy zvířat na čísle Tel: 01228 403 600 – (klapka 4).

DŮLEŽITÉ: Kůň nebo poník bude muset být před vaším návratem relicencován v cílové zemi. Dodržení všech pravidel pro export koní je zodpovědností osoby, která vyváží.

06 Říjen 2015

Vyhledat a rezervovat

So, 2 Pro 2023
Ne, 3 Pro 2023
Potřebujete pomoc?