Finnlines Finnsirius

Finnsirius - vlajková loď společnosti Finnlines začne sloužit v září 2023

První hybridní nákladní a osobní loď Superstar byla dodána společnosti Finnlines. Finnsirius je první ze série dvou nákladních a osobních lodí (ro-pax), která byla 18. července 2023 dodána do loděnice China Merchants Jinling v čínském Weihai. Plavidlo vstoupí na linku Finnlines mezi Finskem a Švédskem (Naantali-Långnäs-Kapellskär).

Zahájení provozu je plánováno na září 2023. Druhé plavidlo, Finncanopus, má být dodáno do konce roku 2023. Obě lodě jsou největšími ro-paxovými plavidly ve flotile Finnlines. Nákladní kapacita se zvýší o téměř 24 % na 5 200 metrů pásů a počet cestujících se zdvojnásobí ze současných 554 na 1100.

Moderní řešení pro budoucnost

Nové lodě typu ro-pax jsou součástí programu ekologických lodí Finnlines v hodnotě 500 milionů eur, který zahrnuje lodě typu ro-pax i ro-ro a všechny jsou vybaveny nejmodernějšími udržitelnými řešeními. V létě 2022 vstoupila do provozu tři nová hybridní plavidla typu ro-ro.

Program Green Newbuilding společnosti Finnlines je rozsáhlou investicí, která přinese užitek našim zákazníkům v nákladní dopravě i soukromým cestujícím. Tyto hybridní ro-ro lodě jsou nejen největší v dosavadní flotile společnosti, ale přepravují náklad ekologicky udržitelnějším způsobem: lodě byly vybaveny obrovskými bateriemi s vysokým výkonem a pobřežním napájením umožňujícími nulové emise během pobytu v přístavu. Očekává se, že přístavní provoz bude efektivnější díky automatickému kotvení.

Bezproblémový pohyb zboží v Baltském moři je pro ekonomiku regionu a bezpečnost zásobování jednotlivých států zásadní. Přibližně 90 % finského a švédského vývozu a dovozu se uskutečňuje po těchto námořních trasách.

„Finnlines kombinuje nákladní a osobní dopravu na trase Naantali-Långnäs-Kapellskär a naše investice tak posílí služby pro naše zákazníky v nákladní i osobní dopravě,“ říká Tom Pippingsköld, prezident a generální ředitel společnosti Finnlines.

„Finnlines je hrdá na to, že může představit první hvězdu, Finnsirius, která bude vlajkovou lodí Finnlines, a to jak velikostí, tak technologií. (...) Cestujícím budeme moci nabídnout rozšířené služby, včetně několika tematických restaurací, široké škály kategorií kajut, zasedacích místností, velkého obchodu, salonků a dalších,“ říká Antonio Raimo, manažer linky Finnlines.

(Finnlines Plc, tisková zpráva, Helsinki, 18. července 2023)

31 Červenec 2023

Vyhledat a rezervovat

St, 6 Pro 2023
Čt, 7 Pro 2023
Potřebujete pomoc?