Cork Port

Brittany Ferries představuje nový zimní harmonogram Irsko <> Španělsko

V dubnu společnost Brittany Ferries představila novou trasu trajektů Cork - Santander. Díky popularitě je nyní rozšířena o zimní harmonogram plaveb, který je určen pro rostoucí komerční a nákladní provoz na lince Irsko <> Španělsko.

Dle nového plánu vyrazí Connemara z Corku v pondělí a pátek ve 23:30 a přijede do Santanderu ve středu a neděli v 8:00 hodin.

Nový harmonogram znamená, že Brittany Ferries poprvé nabídne celoroční servis z Irska. Trasa Cork <> Roscoff (která je v provozu již 40 let) se spustí znovu v březnu 2019. Harmonogram byl zaveden tak, aby cesta byla v souladu s potřebami dopravců v Irsku.

Simon Wagstaff, nákladní ředitel Brittany Ferries:

"Uskutečnili jsme konzultace s dopravci, kteří jednohlasně souhlasili, že by chtěli pozdější večerní odjezdy, aby mohli přicestovat do přístavu. To zase umožňuje dřívější odjezd ze Santanderu na cestu zpátky. Vzhledem k nejistotě ohledně Brexitu poskytuje naše nová služba zaručené spojení pro export zboží z Irska přímo do kontinentální Evropy, což dopravcům a pasažérům umožňuje objet britský a francouzský pozemní spojení do Španělska. Měli jsme povzbudivý začátek změny plánu, ale až čas rozhodne."

Conor Mowlds, CCO přístavu Cork, dodává:

"Aktuální dopravní údaje pro tuto službu RoPax jsou velmi povzbudivé a nový harmonogram pomůže zvýšit přepravní množství během zimní sezóny. Jelikož se situace ohledně Brexitu mění každý týden, možnost pro nákladní dopravce obejít britský pozemní cestu bude ještě atraktivnější a jsme odhodláni úzce spolupracovat se společností Brittany Ferries, aby zajistila, že tato cesta bude mít i nadále úspěch."

Zimní harmonogram platí na období do 1. března 2019, s výjimkou období Vánoc a Nového roku.

07 Leden 2019

Vyhledat a rezervovat

Čt, 7 Pro 2023
Pá, 8 Pro 2023
Potřebujete pomoc?