Ghent, in Belgium. Road toll to be started.

Belgie mění pravidla pro mýtné

Belgické mýtné pro vozidla nad 3,5t vstoupí v platnost od 1. dubna 2016 - tady najdete základní infomace o tom, zda se vás to týká a co je třeba dělat.

Jestliže je cesta přes Belgii součástí vašeho logistického plánu, vezměte prosím na vědomí, že od 1. dubna 2016 budou všechna nákladní vozidla nad 3,5t muset být vybavena elektronickým zařízením pro výběr mýtného (OBU - On Board Unit).

Elektronická jednotka - mýtné

Zařízení, které je nutné pro belgický systém mýtného dodává společnost Viapass a autodopravní firmy mají možnost se registrovat již od října 2015, aby byly na zavedení nového systému v dubnu 2016 připravené.

Bližší informace k zařízení najdete na webových stránkách Viapass. Jednotky jsou vydávány na určených stanicích, kompletní seznam najdete na následujícícm odkaze:

Navštivte: satellic.be/en-UK/servicepoints

Všichni řidiči vozidel nad 3,5t si musí zajistit tuto jednotku, aby mohli používat tento systém pro výběr mýtného. Nepoužití elektronického zařízení může vyústit v pokutu až do výše €1000.

Mějte prosím na paměti, že dodávky a menší vozidla do 3,5t palubní jednotku mít nemusí. Nový zákon se vztahuje pouze na větší nákladní auta nad 3,5t. Výše mýtného je navíc ovlivněna mnoha faktory jako hmotností vozidla, emisemi, druhem silnice a různými poplatky závisejícími na místním ustanovení (např. Brusel je dražší než Flanders). Poplatky se tedy mohou lišit pro každé vozidlo.

Vládní vozidla, nouzové služby a zemědělská vozidla jsou od mýtného osvobozená, nicméně si musejí zažádat o výjimku.

28 Leden 2016

Vyhledat a rezervovat

St, 6 Pro 2023
Čt, 7 Pro 2023
Potřebujete pomoc?