International Women's Day 2024

Ženy v přepravě : Oslavujeme Mezinárodní den žen 2024

Na Mezinárodní den žen 2024 se zaměřujeme na dopravní průmysl.

Věděli jste, že jen pětinu celosvětové pracovní síly v dopravě tvoří ženy? Pokud se podíváme na ženy ve vedoucích pozicích v tomto odvětví, tento podíl se jen snižuje, přičemž pouze 15 % vedoucích pozic zastávají ženy (podle Global Institute of Logistics Network).

To však neplatí pro Freightlink.

Ženy ve společnosti Freightlink tvoří polovinu vedoucích pozic

Náš tým má 13 různých národností, hovoří 8 různými jazyky a jsme hrdí na to, že můžeme pracovat po boku největších inovátorů v našem oboru.

Ve skutečnosti tvoří 48 % našich zaměstnanců ženy. Bohužel tomu tak není všude.

Nedostatek žen řidiček významně přispívá k přetrvávajícímu nedostatku řidičů v Evropě. Studie přitom ukazují, že zaměstnáváním většího počtu žen se podniky mohou stát efektivnějšími a inovativními.

Ženy v přepravě : Jaké to je pracovat v dopravním průmyslu?

Požádali jsme několik žen z našeho podniku, aby se podělily o své zkušenosti.

“Začala jsem zde pracovat, aniž bych věděla, co to obnáší. Měla jsem však to štěstí, že jsem se mohla učit od těch nejlepších. Den co den společně poskytujeme zákazníkům dokonalé služby a ty nejlepší zážitky. Vytvořila jsem si pevné vazby, dodala spolehlivost a nasazení a moje práce se mi plně vyplatila.”

Anca, obchodní zástupce - Rumunsko

“Dopravní průmysl se rychle vyvíjí a marketingové kampaně se tak často musí přizpůsobovat. Musíme být připraveni pracovat na více projektech najednou a upravovat strategie na základě dat v reálném čase. Mít kolem sebe ty správné lidi je naprostým klíčem k úspěchu a Freightlink přesně takové lidi poskytuje.”

Edyta, Marketingový manažer pro Evropu

"Když jsem před více než 20 lety začínala svou kariéru v dopravním průmyslu, nepracovalo v něm mnoho žen. Proto je fantastické pracovat v podniku, jako je Freightlink, který je významným hráčem v tomto odvětví, a v němž je poměr mužů a žen téměř 50 %. Někdy to může být obtížné a náročné prostředí, kdy žádné dny nejsou stejné, ve společnosti však panuje opravdový týmový duch a je zde spousta příležitostí k růstu a kariérnímu rozvoji.”

Joanne, Oblastní manažer prodeje - Irsko

“Práce pro Freightlink byla velmi zajímavá a zároveň náročná. Získala jsem mnoho poznatků o logistice a o tom, jak se mohou plánované věci rychle měnit. Pak se člověk nesmí vzdát a musí se snažit najít řešení v každé situaci. Na konci je tedy zadostiučinění, když se vše podaří skloubit dohromady.”

Jana, obchodní zástupce pro Česko/Slovensko

“Moje zkušenost s Freightlinkem je skvělá! Lidé jsou zde milí a nadšení, každého z nás si váží a dávají nám mnoho příležitostí k růstu a učení se novým věcem.”

Mariann, Správkyně dat a webových stránek

Vzhledem k tomu, že ve všech odvětvích (ale zejména v dopravě) se každoročně objevuje stále více překážek, je zavádění inkluzivní politiky zaměstnávání pro podniky bezpředmětné. Přestože ženy tvoří pouhých 20 % celosvětové pracovní síly v dopravním průmyslu, jsme rádi, že se tato situace mění a nespočet společností se aktivně snaží přijímat různorodé talenty.

Prohlédněte si další informace o zaměstnání u Freightlink

11 Březen 2024

Vyhledat a rezervovat

St, 17 Apr 2024
Čt, 18 Apr 2024
Potřebujete pomoc?