Investice do nákladních trajektů Rosyth-Zeebrugge

Nicola Sturgeon, první minystryně Skotska, byla zmíněna v médiích v souvislosti s provokací strany Westminster Scottish Nationalist do šílenství prospěchářské politiky, blokováním volby Tory na změnu v zákoně o lovení lišek. Ať už si myslíte o lovu lišek cokoliv a jestli by vůbec měli skotští ministři volit a rozhodovat o anglických zákonech je předmětem jiné debaty. Tak jako tak je Nicola Sturgeon v křížku s britským tiskem, i presto, že souhlasila s investičním balíčkem ve výši 6 milionů Euro do trajektů na trase Rosyth – Zeebrugge.

Nicola Sturgeon, generální ředitel DFDS Seaways a Forth Ports společně odsouhlasili investici do vylepšení trajektových služeb na trase Rosyth – Zeebrugge. Tato trasa je pro britský (a samozřejmě skotský) trh významná, protože je to jediná přímá trasa ze Skotska na starý continent. Všechny zúčastněné strany se shodli na tom, že tato trasa by měla být dlouhodobě zabezpečena a dobře udržována. Nicola Sturgen to komentovala slovy: “ Nákladní trasa z Rosyth do Zeebrugge je podstatným článkem skotské ekonomiky a velmi důležitou službou pro velký počet zákazníků, kteří ji využívají pro import a export zboží. Je vice než vítáno, že DFDS bude I nadále operovat tuto službu. Investice do vylepšení přístavu společností Forth Ports je take důležitým komponentem pro zvýšení capacity a efektivity poskytovaných služeb. Jsme zavázáni spolupracovat na nových způsobech vylepšování služeb v následujících letech.”

Představení technologie praček plynu na nákladních trajektech

V průběhu minulého roku Freightlink vedl několik kampaní pro vzbuzení povědomí o nové legislativě Marpol. Z toho vzniklo několik článků na toto téma a také infografika popisující Marpol a jeho vliv na nákladní dopravce a kurýry. Přečtěte si článek – Co je Marpol a jaký je jeho vliv na nákladní dopravu? Tento ivestiční plán zahrnuje implementaci technologie praček plynu na Finlandia Seaways – plavidlo DFDS operující na trase Rosyth – Zeebrugge. Tato zařízení odstraňují síru z výfukových plynů lodě, což je součást palivového programu pro ochranu životního prostředí, který přímo podléhá nařízení Marpol a jeho podmínkám. Tato infografika vysvětluje použití čističek plynu na nákladních trajektech.

Tato investice pomůže zabezpečit dlouhodobou udržitelnost trasy. Proti-sírový systém bude na Finlandii Seaways nainstalován během příští údržby v doku. Mezitím budou Forth Ports pracovat na vylepšení infrastruktury v přístavu Rosyth. Na lodi bude také zvýšena kapacita pro přepravu kontejnerů přibližně o 300 délkových metrů, což britská ekonomika vyžaduje, protože trasa do Zeebrugge je důležitým ekonomickým generátorem pro doručování zboží podléhající zkáze, dílů a technických komponentů pro automobilový průmysl, nebo také důležité chemikálie.

Rezervace trajektů DFDS z Rosyth do Zeebrugge je dostupná online.

Originál článku v angličtině najdete na http://www.ferrynews.co.uk/news/po-freight-ferries-busiest-month-ever