Nováčkem v trajektové přepravě?

Pomoc! Nikdy jsem nic podobného nedělal, čím mám začít?

Ze všeho nejdřív - zachovejte paniku! Rezervace nákladního trajektu je v celku jednoduchý proces a my jsme tu pro vás. Začněme tímto: Odkud odjíždíte? Kam máte namířeno? Kdy tam potřebujete být?

Jsou tu ovšem i další věci, které musíte vzít v úvahu. Jaké velikosti je mé vozidlo? Ceny nákladních trajektů jsou dány celkovou délkou vozidla, takže toto potřebujete znát pro určení správné ceny. Počet osob cestujících ve vozidle? Na některých trasách existují příplatky za druhé nebo třetí cestující.

Nyní můžete začít svůj "výzkum" ohledně přepravy nákladních vozidel na trajektech.

Jsem připraven začít, kde mám hledat informace?

Rosslare Harbour

Můžete zvážit použití naší online mapy, která zobrazuje navrhované trasy. Nebo se podívejte na našeho průvodce “Jak se dostanu do?”, který vám nabídne několik variant cesty do určité země, včetně nejrychlejší, nejlevnější a nejpřímější trasy.

Jako odborníci v oboru se snažíme předat svoje zkušenosti a vědomosti našim zákazníkům. Zároveň rozumíme klientům, kteří znají své potřeby - pro ty jsou tu ostatní části našeho webu, kde najdete informace o specifických přístavech nebo všech dostupných trajektech mezi dvěma zeměmi.

Jestli stále potřebujete pomoc, neváhajte a volejte naši zákaznickou podporu. Zkušený tým odborníků je tu jen pro vás a bude schopen vám nabídnout to nejlepší řešení nebo vás nasměrovat na našem webu.

Volba nejefektivnějšího řešení je pak již pouze na vašem úsudku. Naším cílem je navrhnout vám více variant, protože někdo preferuje delší trasu s kratší plavbou a někdo zase dá přednost kratší trase s delším přesunem na trajektu.

Výborně! Už vím, co potřebuji. Jak probíhá rezervace?

Jsme moc rádi, že jste nyní připraveni rezervovat svůj první nákladní trajekt. Existuje více způsobů, jak začít. Registrace není nutná, ale jestli chcete využívat všechny výhody a služby jako Track and Trace a informační SMS zdarma, můžete se zaregistrovat na Freightlink.cz.

Pokud přesně víte, kterou trasu potřebujete, jednoduše ji vyberte na stránce "Trasy trajektů". Pokračujte výběrem termínu cesty a délky vozidla v našem jednoduchém "step-by-step" procesu. Na poslední stránce pak uveďte SPZ vozidla, také budete mít možnost přidat zpáteční cestu.

V případě, že se chcete podívat na všechny trajekty mezi dvěma zeměmi, můžete použít náš rychlý vyhledávač. Stačí zadat zemi odjezdu a zemi příjezdu. Toto zobrazí všechny dostupné varianty a vy můžete porovnat a vybrat, která vám nejvíce vyhovuje. Pak už pokračujte v procesu popsaném v předchozím odstavci.

Po kontrole zadaných údajů pokračujte v rezervaci zadáním kontaktních a platebních údajů. Po úspěšném provedení plavby se zobrazí stránka s potvrzením rezervace. Toto ještě není váš lodní lístek - je to zatím pouze potvrzení, že jsme přijali vaši rezervaci a budeme ji dále zpracovávat.

Vaše rezervace bude zpracována nejdříve, jak je to možné - u většiny nejpoužívanějších tras je toto automatický proces. Svůj lístek s potvrzením rezervace a referenčním číslem obdržíte na váš email.

Co budu potřebovat pro přepravu na trajektu?Typical cabin on a freight ferry

V podstatě potřebujete pouze dvě následující věci:

  1. Cestovní pas nebo Občanský průkaz. Pro země v Šengenském prostoru by měl stačit Občanský průkaz, pro ostatní destinace Cestovní pas. Pro klid v duši doporučujeme mít cestovní pas u sebe na každé cestě.
  2. Vaše referenční číslo. Tohle najdete na lodním lístku, který jsme zaslali na váš email.

Jestliže přepravujete neobvyklý náklad - například nebezpečné zboží nebo zvířata, musíte mít také příslušné dokumenty potřebné k přepravě.

Také prosím nezapomeňte na ostatní případné dokumenty jako pojištění, celní formuláře nebo dodací listy.

Jak to probíhá v přístavu?

Po příjezdu do přístavu byste se nejdříve měli dostavit k přepážce pro odbavení (check-in). V každém případě byste měli být v přístavu nejpozději 1 hodinu před plánovaným odjezdem. Na některých trasách je nutné být v přístavu ještě dříve, ale o tomto budete naším týmem včas informováni.

Po odbavení se zařadíte do fronty s ostatními nákladními vozidly pro nalodění. Na palubě se o vás již postará posádka lodi. Pokud máte objednané lůžko, budete nasměrováni do vaší kajuty.

Při příjezdu do vaší destinace budete vyzváni se vrátit k vozidlu a sjet z trajektu. Poté můžete jednoduše pokračovat v cestě.

Rádi bychom vás požádali o následování všech pokynů personálu na lodi i v přístavu. Pomůžete tím zajistit hladký a bezpečný průběh celého procesu.

Myslím, že už rozumím základům, ale stále mám hodně otázek!

Podívejte se na naši FAQ sekci. Měla by pokrývat naprostou většinu různých dotazů, se kterými jsme se v minulosti setkali. Jestliže nenajdete odpověď na svoji otázku, neváhejte kontaktovat naši Zákaznickou podporu, kde vám určitě pomohou.

Vyhledat a rezervovat

Út, 28 Bře 2023
St, 29 Bře 2023
Potřebujete pomoc?