Jak zarezervuji přepravu nebezpečného nákladu?

V případě přepravy nebezpečných věcí nás na to musíte upozornit v předstihu, nejlépe zasláním formuláře pro nebezpečné zboží (DGN - dangerous goods note).

Všechna vozidla přepravující nebezpečný náklad musí dodat formulář nebezpečného zboží (DGN) s UN kódem, třídu a balicí skupinu produktu.

Zákazníci

Mezinárodní úmluva o přepravě nebezpečných věcí na moři (IMDG) vyžaduje, aby všechna vozidla s cisternou byla řádně označena. To v praxi znamená:IMDG Code also includes MARPOL

1. Oficiální přepravní název obsahu nákladu označený na obou stranách cisterny/kontejneru, například Butane Gas nebo Alcohol Beverage

2. Oficiální přepravní název obsahu nákladu nesmí být menší než 65mm na výšku. Text musí být kontrastní barvou oproti pozadí.

Všechny trajektové společnosti

Rezervace přepravy vozidel s nebezpečným nákladem může být provedena online, ale nebude možné ji zpracovat, pokud nám nedodáte vyplněný formulář pro nebezpečné zboží.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte naši zákaznickou podporu na tel + 44 (0) 844 847 9000.

Eurotunnel

Kvůli dodatečným bezpečnostním opatřením může Eurotunnel přepravovat pouze pravidelné smluvní přepravy radioaktivního materiálu. Tyto jsou předmětem přísného scvhalovacího procesu společností Eurotunnel. Jednorázová přeprava nebezpečného materiálu v Eurotunnelu nemůže být provedena.

Vezměte prosím na vědomí, že předpisy pro přepravu nebezpečného zboží v Eurotunnelu se liší od těch pro přepravu po silnici. Veškeré takovéto přepravy musí býr deklarovány předem, bez předchozího schválení není možné přepravu provést.

Postup rezervace nebezpečného nákladu

1) Zašlete prosím vyplněný formulář pro nebezpečné zboží a informace o přepravě na náš email freightlinkbookings@freightlink.co.uk. Dokument ke stažení:

about_us.documents.pdf Formulář nebezpečného zboží - prázdný formulář pro váš nebezpečný náklad

2) Prověříme, zda je možné vaši přepravu realizovat. Pokud to možné není, nabídneme vám alternativní trasu
3) Pokud je přeprava schválena, bude provedena rezervace
4) Freightlink vám zašle referenční číslo rezervace
5) Řidič se v přístavu odbaví pomocí referenčního čísla a předá originál dokumentu pro nebezpečné zboží

Vyhledat a rezervovat

Út, 21 Lis 2017
St, 22 Lis 2017
Potřebujete pomoc?