Eurotunnel 4.2m Nato standard razor wire fencing

EuroTunnel investuje do zabezpečení

Dalo by se říct, že média věnují značnou pozornost bezpečnostní situaci v přístavu Calais a jak společnost Eurotunnel zvládá situaci s ilegálními přistěhovalci, kteří se snaží skrýt v nákladních vozidlech cestujících do Velké Británie.

Při nejvyšší aktivitě migrantů bylo pracovníky Eurotunnelu a francouzskou policií denně odhaleno až 900 přistěhovalců. Toto číslo je ještě s výjimkou slovek dalších, kteří se pokusili nastoupit na vlak.

Investice Eurotunnelu

S podporou britské vlády ve výši 7 milionů liber bude Eurotunnel investovat 113 milionů liber (přes 4mld. korun) do zabezpečení svých služeb v průběhu následujících měsíců. Nejedná se ale pouze o vylepšení, chystaná opatření jsou spíše na úrovni vojenského opevnění. Bezpečnostní opatření by měla být podobná americkým vězením s maximální ostrahou - týmy pracovníků již tvrdě pracují dnem i nocí na stavbě 28km dlouhého oplocení pomocí 4,2m vysokého plotu třídy NATO s ostnatým drátem. Termín ukončení realizace je stanoven na říjen 2015. Oplocení je vysocepevnostní ocelová síť odolná proti šplhání a podstatně snižující riziko narušením pomocí ručních strojů. Celý objekt bude uzavřen pomocí tohoto oplocení, aby byl zamezen přístup do nebezpečných a krytických míst.

Jako další opatření Eurotunnel zavádí sekundární vrstvu zabezpečení pomocí infračervené technologie. Zhruba 2m vysoké černé sloupky vytváří virtuální bariéru. Jakmile dojde k narušení, bezpečnostní služba areálu je okamžitě upozorněna. Toto je dodatečným opatřením jinak vylepšeného systému bezpečnostních kamer, který monitoruje areál firmy Eurotunnel v Coquelles, včetně termo kamer s nočním viděním.

Novým zabezpečením je také nově postavená šesti-proudová bezpečnostní zóna umístěná před finální kontrolou. 6 nákladních aut najede do kryté zóny, kde jsou řidiči požádáni, aby opustili kabinu. Speciálně vytrénovaní psi pracující hodinové směny obejdou každé vozidlo. Celý proces pro 6 kamionů nezabere více než několik minut. Pokud pes ucítí lidský pach, posadí se a začne štěkat. Řidič je potom vyzván přejet s vozidlem na místo pro kompletní inspekci.

Migranti skákající na vlaky

Eurotunnel také přišel s jednoduchým řešením proti migrantům, kteří se snaží naskočit na pomalu jedoucí vlaky v kolejišti. Zjistili, že když se jim podaří ochránit dostatečně dlouhou vzdálenost trati (asi 22km), aby vlak nabral větší rychlost, je pro migranty nemožné bezpečně naskočit. Jednoduché, ale efektivní.

Toto vše je samozřejmě dodatečným opatřením k již zavedeným bezpečnostním procedurám, které Eurotunnel v současné době má.

Až budou nová opatření dokončena, Eurotunnel nabídne jednu z nejbezpečnějších spojení pro nákladní dopravu, spojující kontinentální Evropu se Spojeným Královstvím.

Stáhnout PDF dokument o zabezpečení Eurotunnelu

13 Říjen 2015

Nákladní trajekty - Vyhledat a rezervovat

Čt, 20 Zář 2018
Pá, 21 Zář 2018
Potřebujete pomoc?