HGV Levy - silniční daň v UK

Systém mýta ve Velké Británii HGV Road User Levy využívá časový poplatek až do výši 1000£ za rok nebo 10£ za den a je aplikován na všechny vozidla vážicích 12 ton a více, které využívají silnice v UK.

Poplatek je placen aby se zajistilo, že provozovatelé nákladní dopravy ze zahraničí přispívají k nákladům na výstavbu a údržbu anglických cest.

Koho se to týká?

Veškerá britská i zahraniční vozidla která váží 12 a více tuny na silnicích Spojeného království, jsou předmětem poplatku, jakmile vstoupí do Spojeného království. Poplatek musí být proto zaplacen před vstupem do Spojeného království.

Jak to funguje?

Všichni dopravci platí poplatek za každé své vozidlo, které váží více než 12 tun a používá silnice ve Velké Británii. Tento poplatek se platí na denní, týdenní, měsíční nebo roční bázi pro společnosti mimo UK. Dopravci ve Velké Británii mohou platit poplatek za šestiměsíční nebo roční období stejným způsobem, jakým platí daň z vozidel (VED). Poplatek nelze mezi automobily přenášet.

Kde se uplatňuje?

Poplatek se v současné době vztahuje na všechny veřejné komunikace ve Velké Británii, včetně Severního Irska.

Kolik to bude stát?

Cena poplatku je založena na skupine VED a na jakou dobu jste si koupili Levy. Kontaktujte náš zákaznický servis pro přesnou cenu.

Jak mohu platit za Levy?

  • Online na adrese hgvlevy.service.gov.uk/
  • Prodejní terminály
  • Kontaktujte náš tým služeb zákazníkům

Co se stane, když neplatím?

Nezaplacení poplatku je trestným činem a může mít za následek pokutu ve výši 300 liber.

Neplacení je vynuceno kamerami DVLA, ANPR a kontrolováno Agenturou služeb vozidel a operátorů (VOSA) na silnici. Společnost VOSA může na místě udělit neoprávněným řidičům pevné pokuty ve výši 300 liber (a vybírat finanční prostředky od řidičů mimo území Spojeného království).

Dartford Crossing Charge (Dart Charge)

Pokud používáte Dartford Crossing mezi 6:00 a 22:00, musíte zaplatit poplatek. Poplatky platí každý den - včetně víkendů a státních svátků. Pokud nezaplatíte poplatek, můžete dostat pokutu ve výši 70 GBP. Musíte ji zaplatit do 28 dnů.

Služba Dartford Crossing Payment Service je k dispozici - kontaktujte náš tým služeb zákazníkům pro více informací.